praktický on-line kurz Začni žít sladký život bez cukru - komplexní průvodce jak prakticky přejít na stravu bez přidaného cukru a zachovat si pohodový životní styl

Vylaď své tělo do rovnováhy a zbav se stavů, kdy si prostě musíš dát kávu, čokoládu nebo chipsy.

Většinová strava je v dnešní době ještě stále žalostná. A je to proto, že výrobci cpou do všeho škroby, zvýrazňovače chuti, náhražky cukru apod.

To, že někde není cukr, ale je tam sladidlo, je skákání z bláta do louže. Přemíra cukru poškozuje tělo VŽDY.

A nejnáročnější je pro tělo tzv. inzulinová křivka. Když je v normě, vejde se mezi hyperglykémii a hypoglykémii, když ne, hodnoty lítají jak na horské dráze (viz obrázek). A Ty se nejdřív cítíš jak naspeedovaná veverka, ale v zápětí Ti energie padá a jako by se z Tebe stala mátoha, co má zaklepat bačkorama.

Průšvih je v tom, že jakmile Ti sleze hodnota cukru pod hypoglykémii, většinou

 • máš třas, až pocit na omdlení, takže se potřebuješ něčeho chytat,
 • se Ti motá hlava,
 • Tě bolí žaludek,
 • cítíš velké vyčerpání,
 • dostáváš se do depresivních stavů a nálad.

Všechny pocity vedou k potřebě se akutně najíst, ideálně něčeho sladkého, aby se Ti vrátila energie. A protože Tvé tělo je zvyklé na pocity hyperglykémie, Tvůj mozek je považuje za běžné, a tudíž je vyžaduje.

A jelikož své tělo neustále uvádíš do rozkolísaného stavu a nenecháš dokončit proces trávení, který (jak vidíš v grafu na obrázku) většinou končí po 5 hodinách, asi už si dokážeš představit, nakolik své tělo vyčerpáváš a kolika živinami doslova plýtváš, protože je tělo jednoduše musí vyloučit.

Bezvadné na těle je, že se dokáže vrátit zpět do vyrovnaného stavu.

Když se naučíš jíst jinak, nemusí pro Tebe být dlouhodobé vynechávání cukru žádnou přítěží. Od určité chvíle tělo dokonce bude vyžadovat stravu bez přidaného cukru a sladidel, protože Tě chce přirozeně udržovat mezi hyerglykémií a hypoglykémií.

Jako bonus získáš:

 • Méně častý pocit hladu,
  protože se tělo přestane dostávat do stavu hypoglykémie, a tudíž akutního nedostatku energie.
 • Uvolněnější hlavu,
  protože zmizí nutkavé myšlenky na jídlo.
 • Vyrovnanější osobnost,
  protože přestaneš mít stavy extáze a propady na denním pořádku, a tudíž Tě přestanou rozhazovat maličkosti.
 • Přirozenou postavu,
  protože buď nabereš svalovou hmotu, která se Ti vlivem přemíry cukru nedokáže tvořit, anebo odstraníš přebytečný otok, který se hromadí v tvých tkáních a postupně začnou odcházet také nahromaděné tuky.
 • Vitalitu a zdraví,
  protože neustálé kolísání hladiny cukru v krvi tělo skutečně vyčerpává a dokonce ho může dostávat do neustálého stresu.

Kurz Začni žít sladký život bez cukru Tě krok po kroku provede přípravou na Tvůj nový životní styl bez cukru.

Pokud patříš mezi ty rychlé, kteří se zakousnou do práce a nažhaveně plní jeden úkol za druhým, pak se na svůj životní styl dokážeš připravit za pouhých 8 dní. Ano, 8 dní stačí, aby sis v dobrém otočil/a život o 180 stupňů.

V kurzu si prakticky nastavíš spíž, nový jídelníček a naučíš se si tvořit vlastní zásoby. Dostaneš desítky receptů, které jsem buď vytvořila, anebo začlenila do vlastního jídelníčku. Jsou to funkční recepty, které se průběžně objevují na našem stole.

Takto Tě kurz provede:

 • 1
  Ukliď si spíž, lednici a mrazák a nauč se číst složení.
 • 2
  Projdi si vybavení a nauč se správně sladit.
 • 3
  Vhodné kombinace potravin a kdy co jíst.
 • 4
  Připrav si jídelníček.
 • 5
  Nákup a jak pracuji se zásobami.
 • 6
  Tvorba zásob.
 • 7
  Metoda Vědomé cukrlátko (VC).
 • 8
  Jíme bez cukru.

Jak vidíš, je na 5. místě nákup. Pokud půjdeš den za dnem (a začneš v pondělí), vychází nákup na pátek tak, abys o víkendu mohl/a v klidu tvořit a připravit se na následující pracovní týden.

Metoda Vědomé cukrlátko Ti teď asi moc neříká, ale prozradím Ti předem, že je to způsob, jak pracovat se svým tělem a myslí, když Tě přepadnou chutě.

Kurz vytvořila a provází tě jím Marcela Švecová Kubová.

Programátorka těla a mysli, učitelka zdraví

Jsem máma 2 dětí, když jsem kurz tvořila byli oba maličcí a se mnou doma, takže je možná občas někde zaslechneš nebo zahlédneš. 🥰

Jsem vývojářka jednoduchých metod a cest vedoucích ke zdraví a spokojenosti (ta je klíčem ke zdraví). 

Zdraví je životní styl, takže potřebuješ odstranit některá rodová přesvědčení, která si neseš ve své DNA. I s tím pracuji v mých programech a v individuálních spolupracích.

Stravě se věnuji od roku 2008, kdy jsem odjela na Erasmus do Itálie a tamní kulinářská zkušenost mi aboslutně změnila přístup k jídlu.

Samotný kurz stojí 1.222,- Kč

Jeho hodnotu vnímám minimálně na 7násobku, ale cena je dostupná jako dárek pro Tebe, protože chci, aby se mohlo proměňovat víc a víc lidí a aby poptávka po kvalitním jídle převyšovala nekvalitní nabídku. Tím se začne měnit trh a začne stoupat životní úroveň. 💖🧬👌

Ke kurzu si můžeš za výhodných podmínek přikoupit v balíčku 3 minikurzy:

Jídlo s dětmi nemusí být trápení

Moje děti si jídlo užívají a já jsem přesvědčená, že překvapené komentáře jiných dospělých, jak krásně jedí a jak nejsou vybíravé, jsou způsobené právě tím, že vím, jak s nimi o jídle komunikovat, jak jim ho předkládat a jak s nimi (neviditelně) pracovat.

I Ty můžeš moje poznatky do své praxe zahrnout
a naučit se, jak to ti malí i velcí tvorečkové vlastně mají.


Když někdo nesouhlasí s Tvým novým životním stylem

Poměrně často se stává, že Ty cítíš volání něco významně změnit, ale Tvé okolí je proti. Možná o Tebe mají strach, možná mají strach o sebe, možná chtějí jen svůj klid.

Ať je to jak chce, tento minikurz Ti dá základy, jak komunikovat ve sporech, jak k nim přistupovat a jak přemýšlet o všech zúčastněných. Získáš také konkrétní tipy, jak některé situace řešit a jako bonus dostaneš tip na 3 bylinky, které Tě budou podporovat v Tvojí vytrvalosti. 💖🌿


Žena svým cyklem kopíruje přírodu

Je skvělé, jak už dnes mnoho žen svému cyklu rozumí a že je ohledně cyklu velká osvěta.

Tento minikurz Ti vysvětlí, jak ženský cyklus funguje
z hormonálního hlediska, co se v těle a hlavě ženy díky těmto hormonům děje a jak každou fázi podpořit jídlem, kořením a případným plánováním činností.

Jakmile Tvoje hlava všechny informace přijme a začlení a Ty svému tělu dopřeješ několikaměsíční soulad, začne pro Tebe být vše tak automatické, že už nebudeš muset přemýšlet, co kdy, kde a proč. Tvé tělo si řekne a Ty už porozumíš. 💃💫👑

Minikurzy jsou prodejné samostatně a Ty je můžeš mít ke kurzu výhodně všechny za symbolických 222,- Kč.

Vyber si variantu, která Ti vyhovuje, u obou možností si můžeš platbu rozložit na 2 splátky s navýšením: