“Být sebou je neúcta”

“Být sebou je neúcta k druhým, k sobě, k tomu, co kdokoliv vytvoří.” Takové podvědomé nastavení jsem si nesla ve svém těle, ve svém systému. 

JÁ JAKO MALÁ: 

Mám radost, chci se hýbat, chci říct svůj názor, chci společně tvořit! 

DOSPĚLÍ KE MNĚ: 

Neruš! Copak nevidíš, že mluvím?! Jsi malá, nevíš, jak život chodí (smích). Proč se prosím Tě pořád meleš, copak neumíš být v klidu?!

JÁ JAKO MALÁ:

Chci naplno ukázat, kým jsem (lehám si ke knížce, lehám si k psaní, dávám si nohy na zeď), chci se bavit, chci běhat, chci skákat, chci si povídat (klidně sama se sebou).

DOSPĚLÍ SMĚREM KE MNĚ: 

Ona u všeho leží (smích). Ta si teda umí udělat pohodu! (posměch). Jen si chodí do školy a je z toho unavená! Počkej, on Ti život ukáže…

JÁ JAKO MALÁ:

Chci pozorovat ptáky, kytky, chci běhat s kamarády po vsi.

DOSPĚLÍ SMĚREM KE MNĚ: 

Nemůžeš jít ven, ještě jsi neudělala xy. 

JÁ JAKO MALÁ:

Proč nemůžu jít ven? Všichni přece chodí!

DOSPĚLÍ SMĚREM KE MNĚ: 

Můžeš na zahradu. S takovýma se přece nebudeš tahat! Udělej raději tohle, podívej, tamten to dělá takhle a je to super, s ním se dej dohromady. Proč se Ti to nelíbí? Vždyť je to užitečné! Uč se!

Projekce bezmoci a neúspěchu

Časté zákazy, časté příkazy. Já, zkušený dospělý, jsem nahoře, Ty, nezkušené dítě, mě poslouchej. Mnoho dobře míněných rad od dospělých směrem k dětem, které byly ve skutečnosti bezmocí. Znáte to ze svého dětství? Možná jste to převzali i jako rodiče?

❓ Kolik dospělých si při naší výchově do nás projektovalo své neúspěchy? 

❓ Kolik dospělých se z nás snažilo vytvořit obraz, který v nás viděli (a třeba ne úplně špatně), ale který chtěli ve skutečnosti žít oni sami, ale nedokázali to?

❓ Kolik dospělých svoji bezradnost ve výchově přetavilo do násilí (křiku, facky, posměchu, pohrdání)?

Je vcelku jedno, za jaká slova se co schovávalo. Je vcelku jedno, že se něco vyzdvihovalo a něco ušlapávalo. Každé dítě, každý člověk se učí především vnímáním. 

A nasáváme do sebe to nastavení. To, co očekáváme, že nám bude fungovat.

A pak nevíme, kým jsme. Ztratíme sebe ve snaze plnit přání druhých (protože se sami bojíme, co přijde, stejně jako se báli/bojí oni).

Je čas. 

Přestaň se pasovat do toho, co podvědomě vnímáš, že chtějí druzí. Takhle spokojenost nikdy nepřijde.

Takhle se jen zamotáš do stále větších motanic a Tvé tělo bude víc a víc promlouvat, jak moc jsi zamotaná/ý. Takové promlouvání těla je nemoc. Nejprve potíže, které se tváří docela nevinně, později větší problémy. 

Když jsi hluboce ukotvená/ý ve strachu se projevit (protože možná stále žiješ v prostředí, kde necítíš podporu být tou/tím, kým skutečně jsi), pak stále strádáš.

Jediným člověk, který Tě z toho skutečně dokáže dostat, jsi Ty. 

Protože jen Ty dokážeš objevit, kým skutečně jsi. A jen Ty můžeš světu ukázat, že kým jsi, je skvělé a přináší to mnoho výhod ne jenom pro Tebe, ale také pro ostatní.

Vymotat se z toho všeho nejde ze dne na den, ale jde to. Já sama jsem byla hluboce zamotaná. A mnoha bolestnými zkušenostmi jsem objevovala principy, jak funguje skutečná spokojenost.

Sice Ti nikdy neřeknu, kým jsi, ale rozhodně Tě dokážu provést cestou, abys to i Ty dokázal/a objevit.

Bolest je vlastně nevědomost. 

Je to nevědomost, která nás do bolesti přivádí. Můžeme se dlouhá léta točit v kruhu a nechápat, jak se z těch svých lapálií, bolavých těl, bolavých hlav, bolavých žaludků a slz vůbec dostat…

Pokud je toto Tvůj příběh, pak vím, že Ti dokážu pomoct. Jsi připraven/a? 

👉 Po celý rok můžeš být v komunitě lidí, kteří kráčejí k hluboké osobní spokojenosti (a tedy zdravému tělu), navracejí si své síly, objevují, kým jsou a vzájemně se podporují. Vymanit se z podvědomých vzorců, které Tě stále spoutávají a srážejí zpět, vyžaduje mnoho úsilí a při svých pokusech už jsi mnohokrát zažil/a, jak dokáže opadnout prvotní nadšení… Nezoufej, přesně tím vším jsem si prošla a moc dobře vím, že potřebuješ držet každý den. I proto jsem vytvořila klub Moje zářivá cesta, kde máš každodenní podporu.

👉 Máš pocit, že se v tom celém ještě vůbec neorientuješ, ale chceš někde začít? Chceš naskočit a získat základ, jak se svým tělem pracovat? Pochopit, jak funguje celý Tvůj systém, aby sis soustavně navracel/a síly, které sis vyčerpal/a díky neustálému pobytu v náročných vztazích a situacích? Pak je pro Tebe dnes už samostudijní program ZAJEDU si pro zdraví.

Spiritual body leader & Art healer. Mám celostní přístup k životu a k uzdravování skrze posvátnou trojici tělo-mysl-duše. Dlouho jsem se snažila napasovat do škatulky zdraví skrze stravu, ale nikdy to nemělo dostatečnou hloubku.
Dovolila jsem si otevřít se naplno zdrojovému proudění, a tak tvořím podporující léčebnou grafiku, píšu básně a stahuji světelné kódy jak grafické, tak zvukové. Skrze můj hlas může tělo pocítit propojení s prvotním nastavením a přirozeně se k němu navracet, a tedy uzdravovat. Své letité zkušenosti z mnoha oborů zužitkovávám do jednoho celku a vytvářím tak komplexní průvodce ke spokojeném životu, který je základem zdraví, hojnosti a úspěchu.
Pokud se chceš naplno dostat do pole, které spoluvytvářím, projdi si programy a nech své srdce, ať rozhodne, zda a co si vybereš.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.